Dengeli Beslenme

KİLO KONTROLÜ İÇİN HAREKETE GEÇİN

Günümüz insanının en büyük sorunu kilo problemi. Başta hareketsiz yaşam tarzı olmak üzere, aşırı ve yanlış beslenme alışkanlıkları, kalori bombası yiyecek ve içecekler, hormonal ve genetik etmenler, psikolojik problemler gibi birçok nedeni vardır.

İYİ BESLENME NEDİR?

Çoğu insan için hala cevabı zor bir soru. İnternette, televizyonda kitapçılarda her yerde kilo yönetimi ve beslenme önerileri bulabilirsiniz.
İyi beslenmeyi bir öğünde karbonhidrat, protein ve yağlardan dengeli, olarak tüketmek, şeklinde tanımlayabiliriz. Peki bir besini sağlıklı ve besleyici yapan nedir? Ara öğün olarak sağlıklı bir meyve mi yoksa kalori bombası hazır ürünler mi? Diyet listesi olmadan dışarıda ne yiyebilirim? Bütün bu soruların cevapları diyetisyenimizin size özel vereceği program ve eğitimlerde. Unutmayın ki; kilo kontrolü doğru beslenme ve düzenli yemek yeme alışkanlığı kazanıldığında, egzersiz ve diyetisyen ile bir arada yapıldığında daha kalıcı olmaktadır.

BİREYSEL BESLENME PROGRAMI

En iyi kilo yönetimi ve beslenme programları bireyin beslenme yaşam tarzı ve fiziksel ihtiyaçlarına özel olarak uyarlanmış olmalıdır. Hangi diyetlerin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu tek başına değerlendirmeniz zor olabilir. Bu yüzden kesinlikle bu işin uzmanından yardım almanız gerekir. Hastanemizde vücut analiziniz yapılarak yaşam tarzınıza uygun bireysel beslenme programı hazırlanır ve istikrarlı bir şekilde kilo kaybetmeniz sağlanır. Kilo verme sürecinde önemli olan hızlı bir şekilde kilo vermek değil sağlıklı bir şekilde istenen kiloya ulaşmak ve bu kiloyu muhafaza etmektir. Beslenme programının amacı kilo kontrolünüzü bir ömür boyu korumanız için sağlıklı alışkanlıklar geliştirmek ve bunu yaparken keyif almanızı sağlamaktır.

HİZMETLERİMİZ